Biuro Rachunkowe KEA Sp. z o.o. ul Prosta 36, 53-508 Wrocław, województwo Dolnośląskie | NIP 8971797583

Koniec papierowej księgowości od 2018 roku!

Ustawa z dnia 13 maja 2016 r. o zmianie ustawy - Ordynacja podatkowa oraz niektórych innych ustaw wprowadziła zmiany do ustawy o VAT. Jedną z nich jest nowelizacja brzmienia art. 109 ust. 3 ustawy o VAT określającego zasady prowadzenia ewidencji VAT (sprzedaży i zakupów) przez podatników VAT (nie dotyczy podatników zwolnionych z VAT).

Od dnia 1 stycznia 2018 roku w Polsce każdy podmiot prowadzący działalność – osoby fizyczne, spółki cywilne, spółki prawa handlowego oraz pozostałe podmioty (z wyjątkiem podatników wykonujących wyłącznie czynności zwolnione z VAT) będą zobowiązane do prowadzenia elektronicznie wszelkich ewidencji księgowych a także do przesyłania wymaganych danych księgowych do Urzędu Skarbowego w formie Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK).

Każdy podmiot który obecnie dokonuje rozliczeń księgowych w formie papierowej będzie zobowiązany do zaopatrzenia się w odpowiedni program księgowy bądź zlecić usługę do Biura Rachunkowego.


17.06.2017 / kea-wroclaw

Ostatnio na blogu

Elektroniczna wysyłka Deklaracji VAT i JPK

Dowiedz się więcej o obowiązku składania JPK VAT od 2018 roku oraz o planowanej likwidacji deklaracji VAT od roku 2019.

Dobre biuro rachunkowe – co zyskujesz ze współpracy?

Pewnie nie raz się zastanawiałeś czy warto prowadzić samemu księgowość czy jednak zlecić ten obowiązek w biurze rachunkowym.

Składki na ZUS 2018 – ile wzrosły przez ostatnie lata?

Rok 2018 dla przedsiębiorców będzie kolejnym rokiem podwyżek składek na ubezpieczenie społeczne.